SolarTaxi - expedice kolem světa elektromobilem v ČR!· 03.07.2007

Solartaxi start CH

Cesta kolem světa, 50.000km, pět kontinentů, 50 zemí, patnáct měsíců a to elektromobilem na solární pohon! Tak by se dala v kostce shrnout dlouho připravovaná expedice Solartaxi švýcarského dobrodruha a propagátora elektrické-solární mobility Louise Palmera. Pozor, ale tentokrát si můžete na „exponáty“ přímo sáhnout, narozdíl od řady podobných prestižních podniků v minulosti. Ať již šlo o přelety či přeplavby planety, kde domácí fanoušek musel oželet přímý kontakt, protože trasa expedice míjela naše hranice, Praha (11.7.) a Jihlava (12.7.).. Nyní aktualizováno o fotogalerie, TV reportáže..

Pokračuj v článku» |

Opět na výstavě Věda v ulicích, tentokrát ročník 2007· 27.06.2007

Náš klub s radostí přijal pozvání k účasti na vzdělávacím a výstavním podniku pod jménem Věda v ulicích. Letos to byl již třetí ročník této oblíbené červnové akce. Podobně jako při našem loňské debutu jsme soustředily naší flotilu elektromobilů všeho druhu v prostorách nám. Jiřího z Poděbrad. Letos se podařilo pozvat a veřejnosti prakticky předvést opravdu zajímavou plejádu dospělých eut, ale také velice inovativních vozítek.

Pokračuj v článku» |

První veřejná nabíjecí EV stanice v ČR otevřena v Desné· 26.04.2007

Nabijeci stanice Desna

V úterý 24. dubna 2007 dopoledne byla tak stanice slavnostně otevřena a předána zástupci města k používání veřejností za pozornosti regionálních a celonárodních médií. Akce se zúčastnily užitkové elektrické vozy PSA Peugeot-Citroen (existují i čistě osobní verze), dále také lehká elektrická mobilita jako elektrické skútry a hybridní jízdní kola. Neboť provozovat elektromobily neznamená výlučně jen záběr na klasická osobní dvoustopá vozidla.

Pokračuj v článku» |

Den Země byl v Praze oslaven s elektromobily· 22.04.2007

Den Země - Toulcův dvůr

Den Země připadající na sobotu 21.4. byl oslaven také v příjemném prostředí Toulcova dvora, což je známé středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy v Hostivaři. V oblasti dopravy a mobility bylo možné se seznámit například s přestavbou na rostlinný olej (diesel motor), CNG, sériovým hybridem, ale také samozřejmě s elektromobily.

Pokračuj v článku» |

Elektromobil od GM, na druhý pokus?· 12.02.2007

GM Volt

Na nedávno konané detroitské autoshow 2007 si odbyl premiéru nový koncept automobilky GM pod názvem Chevrolet Volt. Vůz se odlišuje od tradičního plugin seriového hybridu platformou „E-flex“. Kdy výchozí pohon tvoří elektrická trakce a dodatečný spalovací modul ve formě biodieselu (E85-E100), benzínu či údajně později palivových článků, který pak jako generátor dodává proud pro prodloužení akčního radiusu. Pravděpodobně tak bude možné z nádrže i nouzově dobít akumulátory v některých situacích.

Pokračuj v článku» |

Rozloučení s Ing. Kolínkem· 25.12.2006

Ing. Kolínek

21. prosince 2006 nás opustil po těžké nemoci zakládající člen našeho klubu Ing. Kolínek ve věku osmdesáti let.

Poslední rozloučení proběhne 3. ledna 2007 v 10.30 hod. na Olšanských hřbitovech v Praze.

Na kolegu Kolínka je také možné vzpomenout nahlédnutím do našeho audio archivu.

Pokračuj v článku» |

Loremo Electric· 08.07.2006

Loremo EV

Několik let připravovaný bavorský projekt se svým konceptem LOREMO vzal nedávno útokem nejen motoristicky či technicky orientovaná média, ale také výstavní plochy několika autosalónů na více kontinentech. Jak se často stává utilitární požadavky na účelnost a efektivitu mohou dát vzniknout také oku lahodícímu výsledku. LOREMO, což je zkratka pro vozidlo s nízkým odporem jak ve smyslu aerodynamiky (cx=0.2) tak valivého odporu na pneumatikách má opravdu šokující parametry. V podstatě se dá říci, že je to princip ultra lightu (450kg) konečně plně aplikován také v oblasti individuální silniční mobility a to při zachování bezpečnosti.

Pokračuj v článku» |

Historie našeho klubu slovy Ing. Kolínka· 12.06.2006

EV mic Nestor našeho klubu a elektromobilismu v Čechách vůbec, pan Ing. Kolínek vypráví nejen o slavné závodní historii klubu. Zajímavé jsou rovněž jeho postřehy ohledně dobových podmínek, které pro činnost elektromobilistů nebyly vždy příznivě nakloněné. Nechybí ani fundovaný pohled na současnost a nejbližší budoucnost v našem oboru. Tento magnetofonový záznam byl pořízen začátkem roku 2006.

Pokračuj v článku» | Komentář [1]

Evropský výzkum potvrzuje meze alternativních pohonů a to jak fosilních tak i biopaliv· 12.06.2006

Server Greencarcongres­s.com přinesl informace o studii European Council for Automotive Research and Development (EUCAR) a Oil companies’s European Organization for Environment, Health and Safety (CONCAWE); na téma efektivity alternativních zdrojů energie pro pohon automobilů a jejich vlivu na životní prostředí.

Pokračuj v článku» |

Jaká je spotřeba energie při jízdě na el. kole, lidská i ta mechanická?· 12.06.2006

EV Pedelec Tato otázka jistě napadla již mnohé z nás, například je známo, že špičkový atleti jako Lance Armstrong dokáží chvilkově na jednu minutu podat výkon až 1kW, kontinuálně po dobu jedné hodiny je to polovina této hodnoty, 500W. K čemu je tento údaj ale vůbec dobré znát? V případě provozu malé – asistované elektrické mobility jako el. jízdní kola nám tento údaj bude velice nápomocný.

Pokračuj v článku» | Komentář [2]

Rozstřel efektivity pohonů: diesel, vodík, bateriové EV· 12.06.2006

K řadě odborníků zpochybňujících elementární rozvahu ohledně efektivity tzv. vodíkové ekonomiky a vodíku pro použití v automobilové dopravě se nyní vyjádřil i populární internetový magazín theWatt.com.

Pokračuj v článku» |

Who killed the electric car?· 11.06.2006

GM EV1 Pohřeb

Brilantní snímek amerického dokumentaristy Chrise Paina, Who killed the electric car? (Kdo zavraždil elektromobil?), který nedávno získal ocenění i na prestižním festivalu Sundance se stal hlavním námětem posledního vydání investigativního pořadu Now, americké veřejnoprávní TV stanice PBS. Nyní aktualizováno o další velice zajímavé rozhovory a video ukázky z filmu.

Pokračuj v článku» |

Nahoru-Top


  © 2006-7 Občanské sdružení Elektromobily při ČVUT-FEL (K314) Praha

GoogleMapStats (IE Browser only)